אודות הדפסת דפי טרנספר

למקרה שלא ידעת, הדפסת דפי טרנספר היא שיטה שבה נעשה שימוש להעברת תמונה ממשטח אחד לאחר, לצמיתות. כיום התהליך משמש בעיקר להעברת תמונות על חולצות או פרטי ביגוד אחרים. לפעמים קשה להבדיל בין הדפסת טרנספר לבין טכניקות הדפסה אחרות כגון הדפסת רשת או הדפסה בעזרת חום. מה שמבדיל אותה, היא העובדה שהדפסת טרנספר היא שיטת ההדפסה היחידה שבה החום מיושם בסוף התהליך לשיבוץ התמונה.

מהיכן מגיעה הדפסת טרנספר?

הדפסת טרנספר פותחה לראשונה לצורך קישוט כלי קרמיקה, לא בגדים. השיטה נולדה סביב 1750 באנגליה ובמהרה התפשטה לאזורים אחרים באירופה היכן שהיא תפסה תאוצה. בעבר התהליך היה כרוך ברולר או לוח פלדה או נחושת שבו היה מוטבע אלמנט דקורטיבי. שטח הפנים של הרולר או הלוח היה מכוסה בדיו ולאחר מכן נצמד או גולגל על הפריט הרצוי. זה לא היה תהליך פשוט (או מהנה) בשום צורה, אבל הוא היה מהיר יותר מציור ידני והתוצאה הייתה מספיק דומה.

הדפסת טרנספר תרמית, שהיא השיטה הנפוצה ביותר כיום, הופיעה בשלב הרבה יותר מאוחר. היא הומצאה על ידי תאגיד בשם SATO במהלך סוף שנות ה- 40 של המאה ה- 20 בארצות הברית.

על מה כל המהומה?

כמו לכל דבר בחיים, להדפסת טרנספר יש יתרונות וחסרונות.

 • מהצד החיובי: היא פשוטה למדי (לא צריך תואר בשביל להצליח), הציוד יחסית זול, במיוחד בהשוואה למדפסות DTG, והיא יכולה להפיק תמונות מורכבות באיכות גבוהה. כמו כן, זאת אחת מהשיטות הטובות ביותר לשימוש במדפסות צבעוניות.
 • מהצד השלילי: זהו תהליך איטי יותר מתהליכים אחרים (אך בכל זאת מהיר יותר מציור ידני), יש לה מגבלות מבחינת סוגי הבד שעליהם ניתן להדפיסה; בדים שרגישים לטמפרטורות גבוהות אינן מתאימים, ויתכן שישנן מגבלות שכפול של גוונים כהים.

מה יבוא אחרי הדפסת טרנספר?

אנחנו לא כל כך בטוחים לגבי הטכנולוגיה של השיטות האלה, אבל אחרי שראינו את הסרטון הזה, הכל יכול להיות אפשרי. כמה אנשים נבונים בברצלונה גילו דרך להעביר הדפסים בעזרת מים.

הדפסת טרנספר: הסבר מפורט

כדי לתמצת את זה אנחנו פשוט נסביר כיצד הדפסת טרנספר עובדת. הבה נתבונן בשלבים השונים של הדפסת טרנספר:

בחירת תמונה

אפשר לבחור כמעט בכל תמונה להדפסת טרנספר. צורת ההעברה שלה מאפשרת הדפסה של תמונות מורכבות (עם צבעים רבים) ותמונות פשוטות (עם מעט צבעים). הודות לעובדה שהעיצוב מודפס על גבי נייר לפני שהוא מודפס על הבד, ניתן לראות פרטים מדויקים יותר בהשוואה להדפסת DTG שעשויה להציג גימור “מטושטש” יותר. כמו בכל שיטת הדפסה, מומלץ שהקובץ המקורי יהיה באיכות גבוהה (300 dpi) כדי להבטיח את התוצאה הטובה ביותר.

העברת חום

אחרי שהעיצוב נבחר, הוא נדפס על דף מיוחד שמעביר חום (אמרנו לך שמעורב כאן קסם) שלאחר מכן מונח על הבד. אחר כך, הדף (הקסום) נצמד אל הבד על ידי שימוש במכונת חום. משאירים אותו כך למשך הזמן הנדרש כדי שהחום יעשה את עבודתו. אחרי שכמות הזמן הנדרש מגיעה לסיומה, המכונה מורמת והבגד נותר להתקרר. אם הכל הלך כשורה, תקבל חולצה עם הדפס איכותי.

כיצד הדפסת טרנספר עובדת?

כיום רוב מדפיסי חולצות מקצועיים משתמשים בגרסאות מתוחכמות של שיטת הגיהוץ, אך הבסיס נותר אותו הדבר. מה שקורה הוא שמכונת העברת החום משחררת את כמות הלחץ הנכונה, מחזיקה את הבגד במקומו ומאופיינת בטמפרטורה עקבית שמאפשרת לפיגמנטים של הצבע לעבור ממשטח אחד אל האחר. העברת החום, במלא מובן המילה, ממיסה את התמונה על הבד.

דף טרנספר

מומלץ להשתמש בדפים מקצועיים להעברת חום מאחר שהם יספקו תמונה באיכות הרבה יותר גבוהה, יחזיקו מעמד זמן רב יותר ולא ידעכו, ייסדקו או יתקלפו. נייר זול אינו מתאים להדפס בעל מראה מקצועי מאחר שסביר להניח שיופיע פס סביב ההדפס והגימור יהיה מבריק, מה שיגרום לבגד להיראות כאילו ‘הוכן בבית’.

יתרונות השיטה

 1. לא יקרה
 2. מתאימה לכמויות קטנות
 3. יכולה להדפיס תמונות מורכבות עם הרבה צבעים ועיצובים מורכבים
 4. מדפיסה על כל בגד ללא קשר לצבע
 5. פשוטה עבור חובבנים
 6. נקייה (הדפסת רשת יכולה להיות מאוד מסורבלת)

חסרונות השיטה

 1. לא מעשית עבור כמויות גדולות
 2. לא כל כך גמישה כשמדובר בהדפסה על סוגים שונים של חומרים
 3. יש לחתוך כל עיצוב בזה אחר זה
 4. הדפסת טרנספר תרמית לעסקים קטנים

מכונות טרנספר הן יחסית זולות, פשוטות לשימוש, קלות במשקל ולא גוזלות שטח רב. סוג הדפסה כזה יכול להיעשות על פי דרישה, מבטל את הצורך בהחזקת מלאי או עותקים רבים. פשוט צריך להדפיס כשאנשים מבצעים הזמנה, בניגוד להדפסה, שמירה של בגדים במלאי והמתנה לכך שתקבל מאות הזמנות. זה יכול להיות רווחי עבור סטארט-אפים שמציעים כמויות קטנות של חולצות בעלות עיצוב ייחודי מאחר שכמעט ולא כרוכות בכך עלויות נוספות.


אודות הדפסת דפי טרנספר
דרג אותי!